מסעדת ג'ורג' & ג'ון

MODERN ISRAELI CHEF CUISINE

אודות ג'ורג' & ג'ון

מסעדת ג'ורג' & ג'ון מושתתת על שילוב תרבות הקז'ואל עם דקויות מטבח עילי תחת ניצוחו של שף תומר טל.

התפריט במסעדה מושפע מהמיקום ביפו, הקירבה אל הים ומהעבודה הצמודה עם ספקים וחקלאים מקומיים.

השפה הקולינרית של טל שואבת מכור ההיתוך המקומי, יש בה מנות שהן ייצוג של הקיבוץ גלויות שבארץ בשילוב עם טכניקות חדשות. זוהי הקולינריה הישראלית המודרנית. כזו שמשלבת בין ישן לחדש בסטנדרט גבוה.

המסעדה ממוקמת במפלס הכניסה של המלון שהינו חלל יוקרתי, עם תקרות גבוהות, עמודי שיש וציורי קיר, פרי חזונם של האחים דריסקו, ששימש לאירוח המכובדים שבאורחים. החלל ההיסטורי היה לפני 150 שנה מקום מושבה של מסעדת היוקרה הראשונה שפעלה מחוץ לגבולות יפו.

המסעדה ההיסטורית שקמה לתחייה בהובלת השף תומר טל מאופיינת, בדומה לתהליך השימור הקפדני של המלון עצמו, בתשומת לב לפרטים הקטנים, הקפדה על שילוב טכניקות בישול שונות הכוללות בין היתר עישון, צלייה, כבישה לצד שימוש רב בעשבי תיבול וחומרי גלם המאפיינים את האיזור.

אודות השף תומר טל

בחודשים האחרונים זוכה שף תומר טל ,שף מסעדת George & John ומלון דריסקו לשבחי הביקורת ולמחמאות מקצה לקצה טל, 32, מציג במסעדת השף הראשונה שלו מטבח המושפע מהמיקום ביפו, מהקרבה לים ומהעבודה הצמודה עם ספקים וחקלאים מקומיים. השפה הקולינרית של טל שואבת מכור ההיתוך המקומי, יש בה מנות שהן ייצוג של הקיבוץ גלויות בשילוב עם טכניקות חדשות הכוללות בין היתר עישון, צלייה, כבישה ושימוש רב בעשבי תיבול מקומיים. ובקיצור – ישראלי מודרני. כזה שמשלב בין ישן לחדש בסטנדרט גבוה – ממש כמו בתהליך השימור המחמיר של המלון עצמו. שאיפה לחבר בין ההיסטורי והקלאסי לעכשווי.

Award Winning Experience

שלל תארים קטפו המסעדה ושף המסעדה, תומר טל, בין היתר: המסעדה החדשה הטובה ביותר לשנת 2019 – "WALLA.COM”, השף המבטיח של השנה – “גומיו ישראל", המסעדה השנייה הטובה בישראל ואחת מ-1,000 הטובות בעולם – "LA LISTE”
צור קשר
שעות פתיחה :

ארוחת בוקר:
ראשון עד חמישי 8:00-11:00
שישי 8:00-12:00
שבת 8:00-12:00

ארוחת ערב:
18:00-23:00 בכל ימות השבוע

לנוחיותכם חניה ברחוב אילת 21.
 
טלפון :
03-7269309


וואטסאפ:


מייל :
gandj@thedrisco.com

instagram acebook